אדמומיות בפות

אם אי פעם תהית איך נראה האזור האינטימי שלך, יתכן ולקחת לידך מראת כיס קטנה והסתכלת על עצמך מזווית אחרת. חלק מהנשים עושות זאת רק כשיש להן סיבה לחשוב שמשהו אולי לא בסדר באזור האינטימי שלהן.

אם את חווה גרד בנרתיק, גירוי וכאב את עשויה להבחין שהפות שלך אדום ואפילו נפוח, המינוח הרפואי של מצב זה הוא וולבה וגיניטיס - דלקת הנרתיק והפות. מעבר לאדמומיות לדלקת זו יש תסמינים נוספים כגון הפרשה חריגה, ריח, גרד, גירוי ותחושת צריבה בזמן או אחרי קיום מגע מיני או בזמן מתן שתן.

מה גורם לאדמומיות בפות

רקמה הנראית אדמומית היא רקמה דלקתית, הגורמים לדלקת יכולים להיות פטרייה או וגינוזיס בקטריאלי. שני הזיהומים אינם מדבקים לכן אין צורך להימנע מקיום יחסי מין בין בני זוג אולם בשל הרקמה הדלקתית עשויים יחסי המין להיות לא נעימים. אם מקור הדלקת הוא מחלת מין שני בני הזוג צריכים להיבדק אצל רופא ולקבל טיפול מתאים.

הגורמים אדמומיות וגינלית לא חייבים להיות זיהומיים. הרקמה הרגישה של הנרתיק יכולה להיות אדמומית גם בשל אלרגיה או גירוי בתגובה לחומרים כגון בושם, מרכיבים בסבון או חומרים משמרים. למעשה פדים ריחניים, נייר טואלט ריחני, דטרגנטים ומרככי כביסה מכילים לעיתים קרובות חומרים הגורמים לגירוי ואף לאלרגיה. גורם נוסף לאדמומיות בפות הינו חוסר אוורור של האזור האינטימי, הזעה מוגברת בעקבות התעמלות, ספורט או לבישת תחתונים עשויים מבד סינטטי.


"רקמה הנראית אדמומית היא רקמה דלקתית הגורמים לדלקת יכולים להיות פטרייה או וגינוזיס בקטריאלי."


איך מטפלים באדמומיות וגינלית

איך מטפלים באדמומיות וגינלית

Even though it is best to remove the cause of the problem, fast relief of the symptoms is often helpful. Look for itch relief products, or sprays and gels with cooling effects that can be bought over the counter. Make sure that these products are designed for the intimate area, and that they do not contain any potential allergens or irritants.