פטרייה במהלך המחזור

אין זה בלתי נפוץ שנשים יחוו תופעות וגינאליות הגורמות אי נוחות במהלך ההיריון, וזאת בעוצמה רבה יותר מאשר לפני ההיריון או אחריו. השינויים שגופך עובר במהלך ההתפתחות והגדילה של העובר וכן במהלך ההנקה נשלטים בעיקר על ידי רמות הורמונים, ויש להם השפעה על כל היבטי חייך.

בחילה, עלייה במשקל ושכחה הם נושאים שנידונים באריכות בקרב אימהות עתידיות, אולם רק מעטות מציינות את העובדה, כי פטרייה יכולה להוות בעיה ממשית במהלך היריון ולפגוע בחיי האהבה הרגישים ממילא של ההורים לעתיד. אבל אף על פי שהזיהום הוגינאלי, או הפטרת, יכולים להיות חמורים, ולחזור ולהטריד, אין בהם לרוב כל סיכון לאם או לתינוק. אם את סובלת מזיהום וגינאלי במהלך הצירים, יש סיכוי שהתינוק יידבק ויפתח זיהום בפיו.

עם זאת, אם את בהיריון וחווה תסמינים כגון הפרשות חריגות, גירוד וגירוי, עליך לפנות ולהיבדק על ידי רופא או למיילדת שימליץ על הטיפול המתאים. ניתן להשתמש בבטחה ברוב תרופות המרשם והתרופות ללא מרשם גם במהלך ההיריון.

מהם התסמינים של פטרייה?

The symptoms of vaginal thrush are:התסמינים של פטרייה הם:

 • הפרשה לבנה סמיכה דמוית גבינת קוטג'
 • גירוד וגירוי באזור הנרתיק
 • אדמומיות וצריבה בעת מתן שתן
 • כמה מתסמינים אלה יכולים להופיע במצבים אחרים, כגון וגינוזיס בקטריאלי או מחלות מין שונות כיוון שלמצבים אלה עלולות להיות השלכות חמורות על האם ועל התינוק, חשוב שתפני אל הרופא או אל המיילדת כדי לדון בתסמינים.


  "עם זאת, אם את בהיריון וחווה תסמינים כגון הפרשות חריגות, גרד וגירוי, עליך לפנות ולהיבדק על ידי רופא או מיילדת שימליצו על הטיפול המתאים. "


  זיהומי פטרייה חוזרים במהלך ההיריון

  לעתים, בלי קשר לטיפולים שנקבעו ובגלל רמת ההורמונים המשתנה, נשים הרות חוות פטרת שוב ושוב. קנדידה אלביקנס, המיקרו-אורגניזם האחראי לרוב מקרי הפטרת, יכול להפוך עמיד עוד יותר לטיפולים מונעי פטרת.

  טיפול פרה ביוטי יכול לספק תמיכה מסוימת לפלורה הטבעית בנרתיק, אולם ברוב המקרים אינו יכול להתמודד עם הזיהום בכוחות עצמו. אם את מוצאת את עצמך במצב כזה, הדבר היחיד שניתן לעשות הוא להקל על התסמינים עד לסוף ההיריון וחזרת ההורמונים לרמה "נורמלית". ניתן לעשות זאת באמצעות תרסיסים או תכשירי ג'ל שאינם מצריכים מרשם ואשר מצננים את העור ומפסיקים את תחושת הגירוד והצריבה. עם זאת, כל היריון שונה ועליך להיוועץ באיש מקצוע מתחום הבריאות בטרם תחליטי להשתמש במוצר כלשהו באזורים האינטימיים.