פטרייה

לעתים קרובות פטרייה נגרמת על-ידי האורגניזם candida albicans. תאי שמרים אלה מופיעים במעי, בפה, על העור וגם כפלורה טבעית בנרתיק של נשים רבות. בנסיבות מסוימות, שטרם הובהרו לאשורן, מתקיים צימוח ייתר של תאי השמרים בנרתיק שגורם לזיהומים. עד שיגיעו לגיל 25, כמעט מחצית מכלל הנשים צפויות לחוות לפחות אפיזודה אחת של פטרייה. בנוסף לואגינוזיס הבקטריאלי, תאי השמרים הם אחד הגורמים הנפוצים ביותר לזיהומים וגינאליים. התלונות העיקריות הנוגעות לפטרייה נוגעות להפרשה חריגה לבנה וגושית וכן גרד בנרתיק . תסמינים נפוצים נוספים כוללים נפיחות, אדמומיות, כאבים בעת קיום יחסי מין, גירוי השפתיים הפנימיות והחיצוניות וכן כאבים בעת מתן שתן.

מקור הפטרייה עדיין אינו ברור אולם נראה כי הישנות הקנדידיאזיס הווגינאלי קשורה לעתים קרובות לווסת. פטרייה נחשבת לזיהום “קל לטיפול אך קשה לריפוי”, שכן דווח אודות תדירות גבוהה מאוד של הישנות, אשר עומדת על חודשים ספורים בלבד בין זיהום לזיהום. תובנות חדשות מן השנים האחרונות, דוגלות בתיקון חוסר האיזון הוגינאלי ומנטרלות חיידקים מזיקים כגון Candida albicans באמצעות שימוש בג’ל חומצי, עידוד צמיחת הלקטובציליוס באמצעות פרה ביוטיקה וכן שימוש בחומרים טבעיים המונעים היקשרות של מיקרואורגניזמים מזיקים לחלבונים בגוף. טיפולים חדשניים אלה המבוססים על מוצרים טבעיים נמצאים בבסיס קו המוצרים החדשני של Multi-Gyn שמטרתו למנוע את הזיהומים הנרתיקיים והתופעות הנלוות אליהם.

הפרשה נרתיקית חריגה

לעתים קרובות, הפרשה חריגה נגרמת על-ידי זיהום נרתיקי, אולם היא יכולה להיגרם גם על-ידי גירוי לא זיהומי של הנרתיק (לדוגמה, כזה שנגרם על-ידי מכנסיים הדוקים או מגע עם תחתונים סינטטיים, או שימוש בסבון באזורים האינטימיים). ואגינוזיס בקטריאלי ופטרייה הם הזיהומים הווגינאליים הנפוצים ביותר. אף על פי שמצבים אלה אינם מהווים זיהומים חמורים אשר מצריכים תרופות, הנשים עלולות לחוות תחושה של חוסר נוחות חמורה, כגון הפרשה חריגה או הפרשה בעלת ריח לא נעים. מוצרי Multi-Gyn מספקים הקלה משמעותית לבעיות וגינאליות.

גרד בנרתיק

גרד בנרתיק הוא תופעה נפוצה ביותר הגורמת אי נוחות; חוויה לא נעימה שעלולה להיגרם על-ידי מספר גורמים. פטרייה, זיהום תאי שמרים הוא אחד הגורמים המשמעותיים ביותר של גירוד וגינאלי. במצב זה, הוא מלווה בדרך כלל בהפרשה לבנבנה וגושית. גירוד מדווח גם כתסמין עבור BV (וגינוזיס בקטריאלי) אולם לא בתכיפות וברמת החומרה שבה הוא מדווח עבור פטרייה. גירוד יכול להיגרם גם על-ידי יובש בנרתיק או כתוצאה מהיגיינה אינטימית לא נאותה. ידוע, כי שטיפת האזורים האינטימיים עם תכשירים, סבון, חומרי חיטוי או תרסיסים מבושמים מפריע לסביבת החיידקים הטבעית, וכי שטיפה של פנים הנרתיק יכולה גם לפגוע ברקמה הרירית של הנרתיק וכך לגרום ליובש ולגירוד. מוצרי Multi-Gyn יכולים להקל על הגירוד על-ידי נטרול החיידקים המזיקים ולחלוח הרקמה הרירית של הנרתיק.

דלקות הנרתיק והפות

תופעות אלה הן דלקות של השפתיים הפנימיות (אזור אברי המין החיצוני של האישה) ושל הנרתיק. דלקות אלה מתאפיינות בהפרשה חריגה, גרד וכאבים. בדרך כלל, הסיבה היא דלקות וגינאליות כגון BV, פטרייה או טריכומוניאזיס, אולם התופעות עלולות להיגרם גם בגין רמות אסטרוגן נמוכות ויובש בנרתיק המאפיין את התקופה של גיל הבלות. גורמי הסיכון המאפשרים את התפתחות הדלקת כוללים שינויים הורמונליים כגון אלה הקשורים בהריון, גלולות מניעת הריון או הפסקת הווסת, פעילות מינית, STD מחלות המועברות דרך יחסי מין, תרופות כגון אנטיביוטיקה וסטרואידים, סוכרת לא מבוקרת, היגיינה וגינאלית לקויה (לדוגמה, שימוש בסבונים, חומרי חיטוי, דאודורנט וגינאלי) ובגדים צמודים.

מוצרי Multi-Gyn מנטרלים חומרים מזהמים ויכולים לטפל ביובש על-ידי החדרת לחות לנרתיק. כיוון שמזהמים ויובש הם הגורמים הנפוצים ביותר לדלקת הנרתיק והפות, מוצרי Multi-Gyn יעילים ביותר בטיפול בהם.